Kamp prikolica za jednu osobu koju može vući moped
Nevjerovatno je šta ljudi mogu stvoriti kada imaju pravi alat, vještinu i malo mašte. Ovaj tip napravio je kamp prikolicu od nule. To je prikolica za jednu osobu i dizajnirana je da bude dovoljno lagana da je može vući moped.
Ovo nije prvi DIY kamper koji je dizajnirao Drew, čovjek koji stoji iza YouTube kanala Drew Builds Stuff. Ranije ove godine izradio je takođe kamp prikolicu za jednu osobu, zatim je napravio prikolicu u obliku suze koja bi išla uz njegov e-bicikl.

Ovaj put, Drew je želio napraviti novu verziju koju bi mogao vući svojim mopedom. Usredotočio se na izradu nečeg laganog, ali i prilično čvrstog. Stoga je odlučio koristiti aluminijski okvir, tijelo od drvenih elemenata pričvršćenih pjenom. Drew je počeo s komadom borove šperploče koju je koristio za podupiranje vrata i prozora. Želio je uključiti troja vrata u svoju konstrukciju i jedan mali otvor za policu na izvlačenje gdje će staviti roštilj za kampiranje.

Sljedeći korak bio je stavljanje pjene preko šperploče, a zatim tkanine od stakloplastike za izolaciju. Ponovio je postupak za drugu stranu kampera, izrezao bazu na mjeru, dodao uzice za pričvršćenje, montirao krov i sve pričvrstio. Zatim je izbrusio strukturu, obojio je i sastavio vrata.
Drew je doradio interijer i stavio prozore. Zatim je zavario aluminijske dijelove kako bi napravio okvir. Želio je da točkovi prikolice budu u tonu sa istim na njegovom mopedu, pa je nabavio potpuno nove, ali slične točkove s drugog bicikla. Nakon sati i sati, rezanja, bušenja, obrađivanja i zavarivanja, pričvrstio je tijelo za okvir.

Također je na krov postavio fleksibilnu solarnu ploču od 100 W koju je spojio na prenosni mini generator. Bazna težina kampera iznosi oko 59 kg. Ukupno mu je trebalo 250 sati da napravi finalni proizvod, ali se u potpunosti isplatilo. Cijeli proces izrade ove mini prikolice možete detaljno pogledati u prilogu na ovom linku.
Povezane novosti
Ovo je novi Audi A6 Allroad: Prvi put dostupan s plug-in hibridnim motorom
Audi je zvanično predstavio novu generaciju A6 Allroada.’’Terenska verzija” popularnog karavana prvi put je dostupna s plug-in hibridnim motorom.
Toyota pobjednik 24 sata Le Mansa nakon tijesne borbe s BMW-om i Cadillacom
Toyota je pobijedila na ovogodišnjem izdanju 24 sata Le Mansa, čime je prekinut niz od tri uzastopne pobjede Ferrarija u prethodna tri izdanja. Japanski proizvođač trijumfovao je ispred njemačkog BMW-a, koji je dugo vodio trku.
SUV gubi popularnost kod mladih, vraća se karoserija koja je bila gotovo zaboravljena
SUV je neosporan lider automobilskog tržišta. Godinama je najpoželjniji tip vozila, gurnuvši sedane gotovo u zaborav. Međutim, generacijska smjena mogla bi pokrenuti novi bum, u trenutku kada cijena postaje sve važniji faktor odluke.