Članak top banner 970x90
BIHAMK vijesti

Rezultati prvog kvalifikacionog kruga državnog takmičenja "Najbolji mladi vozač"

U periodu od 25. marta/ožujka – 09. aprila/travnja 2024. godine Bosanskohercegovački auto-moto klub (BIHAMK) proveo je prvi krug kvalifikacionog državnog takmičenja „Najbolji mladi vozač“.

Autor: BIHAMK

Na osnovu rezultata prvog testa formirana je rang lista od 165 najuspješnijih takmičarki i takmičara, koji su na testu imali minimalno 85% tačnih odgovora i koji su se plasirali u drugi krug kvalifikacionog dijela takmičenja.

Drugi krug kvalifikacionog dijela takmičenja (teoretski online test) održat će se u periodu od 23-28. aprila/travnja 2024. godine. Svi takmičari i takmičarke koji su se plasirali u drugi kvalifikacioni krug dobiti će poseban e-mail sa linkom za pristup testu, te su drugi test obavezni uraditi u gore navedenom periodu da bi se mogli plasirati na praktično polufinale.

Lista takmičara i takmičarki koji su se plasirali u drugi kvalifikacioni krug:

R.b.

Ime

Prezime

Grad

Points

% Score

1.

Adel

Imeri

Sarajevo

20

100%

2.

Ajdin

Ćesko

Sarajevo

20

100%

3.

Alen

Mujkić

Sarajevo

20

100%

4.

Srećko

Kremenović

Pale

20

100%

5.

Tajra

Lika

Sarajevo

20

100%

6.

Adin

Musić

Brčko

19

95%

7.

Alden

Palo

Sarajevo

19

95%

8.

Aldin

Doksanović

Kakanj

19

95%

9.

Aldina

Ramović

Sarajevo

19

95%

10.

Alisa

Baralić

Tuzla

19

95%

11.

Ammar

Dizdarević

Sarajevo

19

95%

12.

Amna

Mulić

Sarajevo

19

95%

13.

Anis

Ramić

Tešanj

19

95%

14.

Bakir

Mujkanović

Tuzla

19

95%

15.

Benjamin

Bajić

Kreševo

19

95%

16.

Edvin

Šabić

Zenica

19

95%

17.

Emir

Filipović

Bihać

19

95%

18.

Ernad

Makaš

Sarajevo

19

95%

19.

Faruk

Ibišević

Sarajevo

19

95%

20.

Imran

Memišević

Zavidovići

19

95%

21.

Kenan

Izetbegović

Sarajevo

19

95%

22.

Kenan

Ceribašić

Tuzla

19

95%

23.

Maid

Dubravac

Zavidovići

19

95%

24.

Mihael

Ostojić

Doboj

19

95%

25.

Nikola

Marić

Sarajevo

19

95%

26.

Tarik

Pekić

Sarajevo

19

95%

27.

Teo

Žigić

Sarajevo

19

95%

28.

Vekas

Duranović

Sarajevo

19

95%

29.

Abdullah

Hadžić

Sarajevo

18

90%

30.

Adem

Bungur

Sarajevo

18

90%

31.

Admin

Karadža

Sarajevo

18

90%

32.

Admir

Mašić

Kakanj

18

90%

33.

Adnan

Ždero

Sarajevo

18

90%

34.

Ahmed

Mustafić

Zavidovići

18

90%

35.

Ajdin

Kadić

Zenica

18

90%

36.

Ali

Huremović

Tuzla

18

90%

37.

Almin

Sirbubalo

Sarajevo

18

90%

38.

Almin

Selimović

Cazin

18

90%

39.

Amar

Puškar

Sanski Most

18

90%

40.

Ante

Kupusić

Mostar

18

90%

41.

Benjamin

Dervišić

Jajce

18

90%

42.

Časlav

Tošić

Banjaluka

18

90%

43.

Damir

Kaučić

Sarajevo

18

90%

44.

Dejan

Franjić

Vareš

18

90%

45.

Demir

Jamaković

Tuzla

18

90%

46.

Denil

Čelebić

Bihać

18

90%

47.

Dino

Husić

Zenica

18

90%

48.

Dzenan

Spahija

Sarajevo

18

90%

49.

Eddi

Nuhanović

Zenica

18

90%

50.

Elis

Hadžić

Sarajevo

18

90%

51.

Emir

Mehić

Sarajevo

18

90%

52.

Emir

Mečević

Maglaj

18

90%

53.

Emra

Salčinović

Breza

18

90%

54.

Faris

Avdić

Sarajevo

18

90%

55.

Hamza

Bahtanović

Sarajevo

18

90%

56.

Haris

Bičević

Sarajevo

18

90%

57.

Ilhan

Muftić

Sarajevo

18

90%

58.

Imran

Omerović

Tuzla

18

90%

59.

Ivan

Novaković

Prozor

18

90%

60.

Jasmin

Mašić

Konjic

18

90%

61.

Kasim

Sadikaj

Sarajevo

18

90%

62.

Marko

Dejanović

Banja Luka

18

90%

63.

Mirnes

Havić

Sarajevo

18

90%

64.

Mirza

Olovčić

Sarajevo

18

90%

65.

Muhamed

Džabija

Sarajevo

18

90%

66.

Muhamed

Avdispahić

Zenica

18

90%

67.

Namik

Škrebo

Sarajevo

18

90%

68.

Nedim

Sulejmanovic

Sarajevo

18

90%

69.

Nedžma

Puščul

Visoko

18

90%

70.

Nikola

Milijević

Banja Luka

18

90%

71.

Nikolina

Buhač

Mostar

18

90%

72.

Omer Abdulkerim

Mehanovic

Gradačac

18

90%

73.

Safet

Čomaga

Sarajevo

18

90%

74.

Samir

Alić

Kakanj

18

90%

75.

Sandi

Tutić

Sarajevo

18

90%

76.

Sanel

Mahinić

Sarajevo

18

90%

77.

Selma

Karasoftić

Sarajevo

18

90%

78.

Šemsudin

Klinčević

Zavidovići

18

90%

79.

Tarik

Korać

Sarajevo

18

90%

80.

Tarik

Gačanović

Sarajevo

18

90%

81.

Tarik

Šabić

Hadžići

18

90%

82.

Vedad

Vlahovljak

Sarajevo

18

90%

83.

Vedad

Nišić

Sarajevo

18

90%

84.

Adel

Kosovac

Visoko

17

85%

85.

Adham

Elsayed Mohamed

Sarajevo

17

85%

86.

Ahmed

Lončarić

Sarajevo

17

85%

87.

Ahmed

Grahić

Žepče

17

85%

88.

Ajnur

Hadžić

Zenica

17

85%

89.

Aldin

Jandrić

Livno

17

85%

90.

Aldin

Zukić

Sarajevo

17

85%

91.

Aleksandar

Jekić

Zvornik

17

85%

92.

Alen

Perendija

Zenica

17

85%

93.

Ali

Zaninović

Sarajevo

17

85%

94.

Amar

Husić

Tuzla

17

85%

95.

Amar

Šahinović

Bosanska Krupa

17

85%

96.

Amel

Hankić

Tešanj

17

85%

97.

Amer

Mujaković

Tešanj

17

85%

98.

Anes

Đumišić

Sarajevo

17

85%

99.

Arijan

Komšić

Sarajevo

17

85%

100.

Armin

Muharemović

Srebrenik

17

85%

101.

Benjamin

Smolo

Kakanj

17

85%

102.

Brahim

Dacić

Sarajevo

17

85%

103.

Dino

Žabić

Lukavac

17

85%

104.

Dorijan

Rosić

Zenica

17

85%

105.

Dragan

Baneka

Laktaši

17

85%

106.

Džejlan

Solić

Busovača

17

85%

107.

Dženita

Delić

Tuzla

17

85%

108.

Eldin

Mujkanović

Tuzla

17

85%

109.

Emin

Alibegović

Sarajevo

17

85%

110.

Emin

Topčić

Turbe

17

85%

111.

Emir

Herić

Tuzla

17

85%

112.

Emir

Falan

Hadzici

17

85%

113.

Emir

Hrnjić

Kladanj

17

85%

114.

Emrah

Paro

Sarajevo

17

85%

115.

Esad

Omerović

Hadžići

17

85%

116.

Faris

Korjenić

Sarajevo

17

85%

117.

Faris

Hamza

Sarajevo

17

85%

118.

Fatima

Selimović Salihović

Zivinice

17

85%

119.

Gregor

Dodik

Vareš

17

85%

120.

Hamza

Tuco

Mostar

17

85%

121.

Hana

Efendira

Visoko

17

85%

122.

Haris

Maslo

Sarajevo

17

85%

123.

Haris

Habibović

Busovaca

17

85%

124.

Haris

Klebić

Tuzla

17

85%

125.

Haris

Husić

Travnik

17

85%

126.

Harun

Baručija

Zenica

17

85%

127.

Harun

Smailbegović

Sarajevo

17

85%

128.

Hasan

Alibašić

Sarajevo

17

85%

129.

Haso

Topić

Stolqc

17

85%

130.

Husein

Dizdarević

zenica

17

85%

131.

Ibrahim

Pobrić

Brčko

17

85%

132.

Ibrahim

Tokmo

Visoko

17

85%

133.

Ibro

Mešinović

Jajce

17

85%

134.

Imran

Mehak

Visoko

17

85%

135.

Irnes

Ibricic

Sarajevo

17

85%

136.

Jovana

Bjelošević

Maglaj

17

85%

137.

Kemal

Junuzović

Zenica

17

85%

138.

Kerim

Klipo

Sarajevo

17

85%

139.

Maid

Kurtić

Banovici

17

85%

140.

Marijo

Ganjto

Mostar

17

85%

141.

Mersud

Nuhanović

Cazin

17

85%

142.

Mihajlo

Pajkanović

Ugljevik

17

85%

143.

Milan

Đurić

Modrica

17

85%

144.

Miloš

Panić

Banjaluka

17

85%

145.

Mirza

Ćatić

Sarajevo

17

85%

146.

Muhamed

Vrtagić

Živinice

17

85%

147.

Mustafa

Ahmetagic

Gračanica

17

85%

148.

Naim

Mustafić

Konjic

17

85%

149.

Nejra

Halilović

Tuzla

17

85%

150.

Nemanja

Snjegota

Banja Luka

17

85%

151.

Nermin

Bratovcic

Tuzla

17

85%

152.

Nidal

Dudević

Sarajevo

17

85%

153.

Nikola

Popovic

Banjaluka

17

85%

154.

Njegoš

Marjanović

Istočno Sarajevo

17

85%

155.

Ognjen

Zarić

Sarajevo

17

85%

156.

Omar

Salibašić

Sarajevo

17

85%

157.

Osman

Halilović

Zenica

17

85%

158.

Rijad

Mustafić

Zavidovići

17

85%

159.

Rijad

Dizdarević

Sarajevo

17

85%

160.

Saim

Šarac

Fojnica

17

85%

161.

Sladjan

Šimić

Višegrad

17

85%

162.

Srdjan

Škobo

Foča

17

85%

163.

Stipe

Radoš

Tomislavgrad

17

85%

164.

Tarik

Zulum

Sarajevo

17

85%

165.

Tešo

Novaković

Bijeljina

17

85%

 

*Sve eventualne dodatne informacije i upite, a vezano za prvi krug kvalifikacionog takmičenja, molimo da šaljete na email preventiva@bihamk.ba

Četrdeset (40) najboljih iz drugog dijela kvalifikacionog takmičenja će se plasirati na polufinalno praktično takmičenje, a 15 najboljih na finalno državnotakmičenje.

Polufinalno i Finalno takmičenje će se održati u Sarajevu (parking Zetra) 23. i 24. maja/svibnja 2024. godine

Polufinalni i Finalni dio takmičenja jeste praktični dio koji će se sastojati od više disciplina koje će svaki od takmičara odraditi tokom takmičenja. Tom prilikom će se ocjenjivati vozačke sposobnosti takmičara pri upravljanju motornim vozilom, mogućnost savladavanja prepreka na poligonu, pravilna vožnja u saobraćaju, kao i snalaženje u drugim specifičnim situacijama u saobraćaju.

Plasman takmičara će se odrediti na osnovu postignutih rezultata u svim disciplinama. Krajnji rezultat svakog takmičara će se dobiti sabiranjem vremena svih disciplina, a rezultat će biti bolji što je ukupno vrijeme takmičara manje. Za greške koje takmičari naprave, tokom bilo koje od disciplina, dobijat će penale koji će se pretvarati u sekunde i dodavati na krajnje vrijeme svake od disciplina u kojoj su greške napravljene.

Nagrade na državnom finalnom takmičenju

  1. mjesto – 2.000 KM
  2. mjesto – 1.500 KM
  3. mjesto – 1.000 KM

Dva najbolja takmičara sa državnog prvenstva će se plasirati na Internacionalno takmičenje za najboljeg mladog vozača, pod pokroviteljstvom FIA-e, koje će se održati 04. - 06. oktobra/listopada 2024. godine u Nivelles (Belgija).

BIHAMK

Povezane novosti

Možda bi vas zanimalo