Pickup modeli postaju sve popularniji i na tržištima evropskog kontinenta zahvaljujući jedinstvenoj kombinaciji karakteristika. Svestranost u komercijalnim zadacima, nadopunjena je sposobnošću na offroad vožnji, visokim nivoom bazne sigurnosti, snažnim pogonskim agregatima i velikim brojem sistema za asistenciju vozaču. Dodamo li napredni infotainment sistem, markantan dizajn i luksuzni interijer, novi Amarok postaje dominantna pojava na cesti u svakom pogledu.
Novi Amarok se na tržištu Bosne I Hercegovine nudi u karoserijskoj izvedbi dvostruke kabine sa 5 sjedišta. Dužina od 5,35 m, povećani osovinski razmak i skraćeni prednji i zadnji prevjes rezultiraju markantnim proporcijama i unaprijeđenim offroad sposobnostima.
Kupci imaju izbor od 6 različitih nivoa opreme, počevši od bazne varijante ''Amarok'', konfigurisane za komercijalnu upotrebu, preko komfornijih Life i Life Navi varijanti, zatim elegantne i luksuzne Style verzije, do dvije premium varijante koje čine vrhunac ponude: onroad Aventura i offroad PanAmericana.
Ne postoji mnogo vozila na cesti u kojim se možete osjećati tako sigurno kao u Novom Amaroku. Veličina i robusnost mu pružaju značajnu baznu sigurnost koja je dalje nadograđena sa preko 30 sistema za asistenciju vozaču.U ponudi su tri pogonska sklopa, dizelski 2.0 TDI motori snage 125 kW/170 KS sa manuelnim mjenjačem, 2.0 TDI sa 151 kW/205 KS i 10-stepenim automatskim mjenjačem, te najsnažniji 3.0 TDI V6 sa 177 kW/240 KS uparen takođe sa 10-stepenim automatskim mjenjačem.
Pored svega Volkswagen nije zaboravio ni na unutrašnjost, kojoj su posvetili posebnu pažnju u odabiru najkvalitetnijih materijala i razvoju naprednih tehnologija. Svi modeli su opremljeni digitalnim kokpitima veličine 8“ do 12“ te velikim vertikalno postavljenim infotainment ekranima od 10“ i 12“.
Cijene startaju od 85.302 KM, a garancija na sva privredna vozila, uključujući i Amarok, je 5 godina. Minimalni rok isporuke je šest mjeseci.
Povezane novosti
U drugoj polovini godine u BiH stiže Škoda Epiq, najmanji električni crossover češke marke
Škoda Auto će u prvoj polovini ove godine predstaviti novi, potpuno električni Epiq. Kao ključni model u dinamičnom entry-level segmentu, ovaj gradski SUV crossover učinit će električnu mobilnost još dostupnijom i privući nove grupe kupaca brendu.
Američki Cadillac otkrio svoj prvi Formula 1 jednosjed
Cadillac je zvanično predstavio svoj prvi Formula 1 bolid. Novi bolid će pokretati Ferrarijev motor, a vozit će ga Valtteri Bottas i Sergio Perez, koji će se vratiti na startnu liniju nakon godinu dana odsustva.
Hyundai proizveo 5-milioniti automobil u Češkoj Republici
Korejski div dostigao je prekretnicu od pet miliona proizvedenih jedinica u Češkoj Republici. Model s posebnim brojem proizveden je u fabrici u Nošovicama.