Članak top banner 970x90
BIHAMK vijesti

ZAVRŠENO ŠKOLSKO KVALIFIKACIONO TAKMIČENJE SOT 2024.

Bosanskohercegovački auto-moto klub i ove godine po dvadesetosmi put organizuje Saobraćajno/prometno–obrazovno/odgojno takmičenje/natjecanje učenika osnovnih škola u Bosni i Hercegovini.

Autor: BIHAMK

Takmičenje/natjecanje se izvodi po izmjenjenom sistemu i sastoji se od školskog, školskog kvalifikacionog i na kraju finalnog takmičenja/natjecanja, izuzev područja gdje postoji tradicija provođenja takmičenja po starom sistemu (Tuzlansko područje i područje Brčko Distrikta).
Školsko kvalifikaciono takmičenje/natjecanje završeno je 10. maja/svibnja 2024. godine, a realizovano je elektronski popunjavanjem online testova.

U nastavku je spisak takmičara/natjecatelja koji su se plasirali na Finalno takmičenje/natjecanje:

R.b.

Ime

Prezime

Grad

Škola

1.

Aiša

Tandir

Sarajevo

OŠ HASAN KAIMIJA

2.

Danija

Kovačević

Sarajevo

OŠ ''OSMAN NURI HADŽIĆ"

3.

Dario

Kašić

Sarajevo

OŠ "OSMAN NURI HADŽIĆ"

4.

Nedim

Mešinović

Visoko

OŠ ''MEHMEDALIJA MAK DIZDAR' 'DOBRINJE

5.

Osman

Omanović

Sarajevo

OŠ ''SOKOLJE''

6.

Omar

Lemeš

Visoko

OŠ "SAFVET-BEG BAŠAGIĆ"

7.

Jusuf

Husejnović

Cazin

OŠ "OSTROŽAC"

8.

Mehmed

Ćeleš

Sarajevo

OŠ ''MEŠA SELIMOVIĆ''

9.

Abdullah

Fazlić

Sarajevo

OŠ ''SOKOLJE''

10.

Nika

Šantić

Zavidovići

JU ''DRUGA OSNOVNA ŠKOLA''

11.

Haris

Salkić

Cazin

OŠ "SKOKOVI"

12.

Emelina

Čaušević

Cazin

OŠ "SKOKOVI"

13.

Anesa

Beganović

Cazin

OŠ "SKOKOVI"

14.

Adi

Karavdić

Sarajevo

OŠ "OSMAN NURI HADŽIĆ"

15.

Bakir

Paravlić

Sarajevo

OŠ ''FATIMA GUNIĆ''

16.

Emina

Begić

Zenica

OŠ ''ALEKSA ŠANTIĆ''

17.

Faris

Hodžić

Sarajevo

OŠ ''MUSTAFA BUSULADŽIĆ''

18.

Bartol

Tomšić

Sarajevo

OŠ ''KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR''

19.

Sara

Sivic

Bosansanska Krupa

JU ''DRUGA OSNOVNA ŠKOLA''

20.

Sara

Dedić

Konjic

OŠ ''SEONICA''

21.

Lola Laura

Silajdžić

Sarajevo

OŠ ''KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR''

22.

Zehra

Čukle

Sarajevo

JU ''PRVA OSNOVNA ŠKOLA'' ILIDŽA

23.

Ejna

Buljubašić

Sarajevo

OŠ "OSMAN NURI HADŽIĆ"

24.

Emin

Veličanin

Visoko

OŠ ''MEHMEDALIJA MAK DIZDAR' 'DOBRINJE

25.

Zara

Kulović

Sarajevo

OŠ ''SOKOLJE''

26.

Hana

Handanagić

Cazin

OŠ "OSTROŽAC''

27.

Iva

Šakić

Široki Brijeg

OŠ ''BIOGRACI''

28.

Ensar

Jusupović

Sarajevo

OŠ ''SOKOLJE''

29.

Ajnur

Kalabić

Zavidovići

JU ''DRUGA OSNOVNA ŠKOLA''

30.

Lamija

Karahasanović

Zavidovići

JU ''DRUGA OSNOVNA ŠKOLA''

31.

Abdurahman

Zulović

Sarajevo

JU ''PRVA OSNOVNA ŠKOLA'' ILIDŽA

32.

Zaina

Deliahmetović

Sarajevo

OŠ "SKENDER KULENOVIĆ"

33.

Ema

Šipkar

Sarajevo

OŠ "MUSA ĆAZIM ĆATIĆ"

34.

Džejlan

Šeho

Bugojno

JU ''DRUGA OSNOVNA ŠKOLA''

35.

Adin

Bećarević

Sarajevo

OŠ ''MUSTAFA BUSULADŽIĆ''

36.

Emina

Džafić

Visoko

OŠ ''KULIN BAN''

37.

Josip

Milićević

Sovići

OŠ ''FRA STIPANA VRLJIĆA''

38.

Ema

Mecan

Zenica

OŠ ''MEŠA SELIMOVIĆ''

39.

Vedad

Bečirović

Goražde

OŠ ''MEHMEDALIJA MAK DIZDAR'' VITKOVIĆI

40.

Arifa 

Mehić

Goražde

OŠ ''HASAN TURČALO BRZI'' ILOVAČA

41.

Adnan

Orman

Bugojno

''TREĆA OSNOVNA ŠKOLA''

42.

Ahmet

Tabaković

Stolac

''PRVA OSNOVNA ŠKOLA''

Finalno takmičenje/natjecanje planirano je da se održi u Sarajevu 01. juna/lipnja 2024. godine.

Finalno takmičenje/natjecanje sastoji se od teoretskog takmičenje/natjecanje i praktičnog takmičenja/natjecanja. Teoretski dio se odnosi na poznavanje saobraćajnih propisa, dok je praktični dio vožnja bicikla na posebno pripremljenom poligonu.

Dva dječaka i dvije djevojčice koji ostvare najbolje rezultate činit će ekipu koja će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na ovogodišnjem Europskom takmičenju/natjecanju koje se održava u Parizu u Francuskoj u septembru/rujnu 2024. godine.

Dodatne informacije o praktičnom Finalnom takmičenju/natjecanju biće blagovremeno dostavljene svim takmičarima/natjecateljima i njihovim trenerima.

BIHAMK

Povezane novosti

Možda bi vas zanimalo