Instaliran drugi super brzi električni punjač u Bosni i Hercegovini
Na lokaciji firme e-GO d.o.o Sarajevo u Rajlovcu pušten u rad drugi po redu super brzi električni punjač u našoj zemlji. Instalirani DC punjač marke MOON, snage 150 kW, je rezultat partnerske saradnje brenda Porsche i firme e-GO.
Predviđeno je da u prvoj fazi testiranja punjač bude dostupan samo Porsche klijentima koji će imati mogućnost da u toku radnog vremena firme e-GO besplatno dopune svoje električne ljubimce. Faza testiranja će trajati do početka mjeseca marta 2024. godine, od kada bi trebala sa radom otpočeti po prvi put i usluga naplate punjenja te će od tada punjač biti dostupan 24 sata svim građanima koji posjeduju električno vozilo bilo kojeg brenda sa mogućnošću brzog punjenja (DC punjač).
''Ovim potezom smo za vlasnike svih električnih automobila sa mogućnošću brzog punjenja (DC punjač) omogućili brže punjenje u odnosu na spore punjače AC. Na taj način dajemo doprinos povećanju broja korisnika električnih vozila i smanjenju CO2 emisije u našem gradu'', izjavio je Armin Mulović, brand manager Porsche u BiH.
''Također je bitno napomenuti, da smo na ovaj način skratili vrijeme punjenja električnih automobila i samim tim dali doprinos zadovoljstvu kupaca električnih vozila. Siguran sam da ćemo u budućem periodu imati još ovakvih projekata koji će ubrzati prodaju električnih automobila u Bosni i Hercegovini'', dodao je Mulović.
''Kao lider u elektromobilnosti, a posebno u projektima instalacije infrastrukture za punjenje vozila, prošle godine smo dali obećanje da ćemo naše strateško opredjeljenje usmjeriti ka povećanju broja super brzih punjača. Želimo olakšati našim klijentima ali i svim turistima koji posjećuju našu zemlju da brzo i efikasno dopune vozila na punionicama marke MOON'', kazao je Haris Muratović, brand manager marke MOON BiH.
''Zadovoljstvo nam je biti dio projekta Porsche BH. Biti među prvima u postavljanju DC punjača u BiH je čast i privilegija. Nadamo se da će biti još mnogo zajedničkih projekata kompanija Porsche i e-GO'', zaključila je Andreja Sušac, voditelj projekta mreže električnih punjača u firmi e-GO.
Povezane novosti
Studija pokazala: Jedan od pet vozača gasi sisteme pomoći u automobilu
Prema studiji provedenoj u Velikoj Britaniji, jedan od pet vozača onemogućuje ili ne koristi sigurnosne i pomoćne sisteme svog automobila kojih ima na desetine u modernim vozilima.
Bizzarrini Manta: Koncept rođen za 40 dana, zapamćen zauvijek
Prije Opela Mante postojao je ovaj revolucionarni Giugiarov koncept, koji je napravljen za samo 40 dana, a koji je postavio temelje novom dizajnerskom jeziku sportskih automobila s centralno postavljenim motorom.
Novi automobili sve manje ''pate'' od problema na motoru, a sve više od elektronike
Ako ste mislili da je motor najveća briga kada je riječ o kvarovima na automobilu, podaci pokazuju da se situacija mijenja. Kod novih automobila elektronika je prvi put postala najčešći, ali i najskuplji uzrok kvarova.